Suud Hanedanı/Suudi Arabistan ve İslam Dünyası

1800 Yıllarda  Muhammed Bin Abdulvahap ile başlayan hanedanlık ve İbni Teymiye Düşüncesi 1900’lü yılların başından itibaren Osmanlı Develtinin zayıflamasıyla birlikte Destekcileri İngilteren’in yardımlarıyla 1932 yılıda Abdülaziz bin Abdurrahman öncülüğünde Bağımsız “ Suudi Arabistan” devletine dönüşmüştür.21 yıl krallık yapan Abdulaziz’in ardından Suud bin abdulaziz-faysal bin abdulaziz-halid bin abdulaziz-fehd bin abdulaziz-abdullah bin abdulaziz ve şuanki Selman bin abdulaziz suud şeklinde suud hanedanı olarak ülkeye hükmeden idarecileri görmekteyiz.

İlk kurulma düşüncelerinin oluşması ile İslam Adına cinayetler işlemeyi-islam ülkeleri yerine Yahudi veya hiristiyan ülkeleri kendilerine dost edinmeyi ve onların isteklerini kendi krallıklarını sağlamda tutmak adına kabul edip yapmaları ortadaki acı gerçeklerdendir.İslam develetleri ve İslam aleyhine çalışmaları  Osmanlı devletine sırt dönmekle başlamış olsada asıl İHANETLERİ Siyonist israilin kurulma yıllarının başında göstermelik tepkilerinin ardından inanılmaz bir şekilde iş birliği yapmaları ve onların zulümlerine göstermelik bazı tepkiler dışında umursamaz olmalarının tarihi notlarda yerini almış olmasıdır.Suud hanedanı Siyonist terör unsurlarının Filistin topraklarını işgalleri ve Filistin-Siyonist sorunu adına tarihte elle tutulur herhangi bir gayretinin görülmemesi ilginç tarihi yansımalardandır. Özellikle 1970’li yıllarda Direniş Hattının oluşması ve Hizbulah’ın Sahneye çıkmasıyla da Siyonistlere açıktan destek vermeleri başlamış ve buna paralel olarakda Bağnaz Vahabi Anlayışını arap yarımadasının en kutsal beldelerinde hakim kılmaları dramatik olarak ortaya çıkmıtır.

Yaklaşık 70 yıllık Siyonist zulmü altında inleyen mazlum Filistin halkına destek vermediği gibi Siyonistlere maddi ve statejik desteği giderek artmıştır. Özellikle de son birkaç yılda Kral abdullah’ın ölümünden sonra başa gelen Selam bin suud’un Yemen’e karşı giriştiği İnsanlık dışı alçakça saldırılarda kendisi gibi bazı arap devetlerinide yanına alması ve özellikle Siyonist pilotlar öncülüğünde Yemen’e günlük ortalamada 200 bomba ile saldırıp hastene-okul-toplanma kampı vb tüm alanlarda toplu katliamlara imza atması insanlık ve Müslümanlık adına en utanç verici eylemleri ve zulümlerindendir.

Böylesi İnsanlıktan bihaber anlayışın ortaya çıkardığı Vahabi zihniyetinin bizzat sebep olduğu Taliban-el kaide-işid katillerinin son 6-7 yılda işledikleri cinayetlerde oratlamada   5-6 milyon’dan fazla mazlum kanı dökülmüştür.

Sonuç olarak İslam devletleri sözde bu islam devleti’ne ( suud) karşı maalesef Abd ve siyonistten korkmaları hasebiyle ses çıkarmaz olmakla kalmamış  hatta en iyi yaklaşımla stratejik ortaklık kurarak detesk olmuşlardır. Elbette İran-Yemen-Bahreyn-Suriye-Irak buna karşı durmuşlar ve durmaktadırlarda ama maalsef onların dik duruşları bu zalim hanedanın zulmunu henüz durduramamıştır. Bu zihniyetin islam adına işledği cinayetlerin en büyüğü maalesef “FİTNE” olmuştur.

Bizim mücadele ve gayretimiz bu zihniyetteki tüm Müslüman ve insanların Islahı ve Kahrının tez olmasıdır.Duamız Daima bunadır.

Degerlibilgi.com/İzzet CAF

 

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER