ŞEHİTLERİMİZİ ŞÜKRANLA ANIYORUZ..!

15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen hain darbe ve işgal girişiminin 1.yıldönümünde öncelikle darbe ve işgalin önlenmesinin asıl sahipleri Aziz 249 şehidimiz ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

15 TEMMUZ NEDEN OLDU..?

Ülkemizde 1980 ihtilali sonrasında 28.şubatı saymazsak ordu tarafından siyasete direk bir düzen verme durumu olmamıştır. Fakat çeşitli zamanlara siyasilere komuta kademesinden ince ayarlar verilmiş ve bu ayarlar askeri muhtıralar olarak tarihin sayfalarında yerini almıştır.2002 seçimlerine kadar dalgalı, koalisyonlarla ülkenin siyasi erki yürütülmüş ve ülke bu şekilde idare edilmiştir. Ancak 2001 yılından başlayarak yeni bir parti kurma çalışmaları başlatılmış ve bu oluşumda Siyasi yasaklı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliği üstlenmiş ve ardından Sayın Abdullah GÜL’ün idaresinde Ak Parti 2002 seçimlerine girmiş ve Tek başına iktidar olmuştur. Bunu yaparken o tarihe kadar çeşitli şekillerde ordu,siyasset ve iş dünyası içinde aktif olan FETÖ ogünkü adıyla Fetullahcılar yada hizmet haraketi Ak partiye acık destek vermiş ve iktidara taşımıştır.Bu ortaklık karşılıgında ise devletin bir çok kademesine kendi elemanlarını yerleştirmişlerdir.Bu süreç 2007 yılında Zirve yapmış ve oyle bir duruma gelmiştir ki, Dönemin başbakanı R.T.ERDOĞAN “Ne istedilerse verdik” diyecek kadar siyasi arenada kendilerini gösterir olmuşlardır. Ancak 2011 seçimlerinden önce başlayan bir kısım gerginlikler 2011 seçimlerinden sonra yarı acık bir mücadeleyide beraberinde getirmiştir. Özellikle Ak parti İçinde R.T.Erdoğan belli edilmesede adeta FETÖ’ye karşı tek başına mücadele eder hale gelmiştir.

Bu mücadele sürerken önce Ergenakon adı altında bir dizi eylem başlatılmış ve bir bölüm askeri kadro adeta tasviye edilmiş oyle bir hale getilimiştir ki Genel kurmay Başkanlığı yapan Sayın İlker BAŞBUĞ terör örgütü kurmaktan yargılanmıştır.Bunların hepsi gözününe alındığında 15.Temmuz alçak girişiminin olması bir anlamda GÜÇ mücadelesinde özellikle büyük şeytan amerikadan beslenen FETÖ ile devleti yöetenlerin ya siz yada biz durumlarının dışa vurumu olmuştur.

15.Temmuz 2016 günü girişilen hain saldırlar Siyasi erkin halkı sokaklara çağırması neticesinde İnanılmaz bir Halk Ayaklanmasına dönmüş ve darbe 249 Şehit ve yüzlerce gazi  verilerek önlenmiştir.Aradan gecen bir yılda çok değişik tartışmalar olagelmiştir.Neticede bugun Ülkemizin felahı için Darbe ve İşgale kalkışanlara Türk halkının herbir ferdinin hiçbir ayrım gözetmeksizin Vatan sevgisiyle karşı duruşu adeta tarihi yeniden canlandırmıştır.Bu birleşmenin siyasilere Ülkenin geleceği için ortak ve daha ciddi bir çabaya sevketmesini bekliyoruz.

Bu vesile ile başta Tüm şehitlerimize tekrar Rahmet ve Minnetlerimizi sunarken Kahraman gazilerimizide şükranla yad ediyoruz..

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER