NEREYE BU GİDİŞ..?

tarafından
518
NEREYE BU GİDİŞ..?

NEREYE BU GİDİŞ..

                İnsanı yaratan yüce kudret  yüce kitapta bu ifadeyi buyuruyor. ” Nereye bu gidiş”  acaba insan Yaratıcısının bu sorusunu görmüyor mu? umursamıyor mu? bu soruyu ,Yüce Allah (cc) neden soruyor ki..

Maalesef ve maalesef ki sormuyoruz,soramıyoruz,umursamıyoruz.Çünkü eğer sorsak neler yaptığımızı,neler yapmadığımızı ve neleri önemsemediğimizi görürüz.Görünce de yaratılışımız da mayamıza işlenen temizlenme yetimiz harekete geçer.Dolayısıyla çalışmak ve bu soruya doğru cevaplar bulmak için emek vermeye başlamak zorunda kalır ve sonuç olarak da düzeliriz.

                Eğer bu soruyu duyarsak ve cevap da ararsak önümüze neler çıkar kim bilir. Akla gelen ilk örneklerden  birisi söyledir. İnsanların acımasızlığını,bir birini önemsiz görmesini her an her yerde yaşıyor ve bunu artık sıradan görüyoruz.İşte yaratıcının sorusunu duyar,görürsek bu acımasızlığın ve alçalmanın parçası olmayız.Çalışırız,severiz,önemseriz,tahammül ederiz ve sonuçta faydalı olur ve yararlı işler ortaya çıkarırız. Topluma dair herkesin bir eleştirisi ve kendince sosyal projesi,fikri var ama bunca birikim varken içinde yaşadığımız toplum her geçen gün biraz daha kötüye gidiyor,bozuluyor ve acımasızlaşıyorsa bu birikimin işe yaramama nedeni ne olabilir?

Bunun nedeni önce KENDİMİZİZ.Sonra ailemizde bu bilinci oluşturmadığımız için ailemiz,arkadaşlarmız ve ilişkide bulunduğumuz herkestir.

                Sürekli eleştiren,ötekileştiren,doğru ve yanlış cetvelini eline alan bizler ne yapıyoruz yada yaptığımız hangi işlerin arkasına saklanıyoruz da günden güne batıyoruz.Kimse kusura bakmasın yapabileceklerimiz,yaptıklarımızın misli misli fazlasıdır.Çünkü geçmişte doğru veya yanlışlar yaparak tecrübe edindik,bilinçlendik; o Yüzden gelecek için yapabileceklerimiz daha fazladır.Tek engelimiz kendimiziz.

                Sonuç olarak gelin kendimize bir menü hazırlayalım. İçine SEVGİ,MERHAMET,TAHAMMÜL, SAMİMİYET ve BİRAZ CESARET koyalım bakın o zaman göreceğiz ki; neler yapabilecekken sadece anlamsızca zamanımızı harcamışız.Yapabileceklerimiz için çok çok geç kalmışız.

HALA ELE ELE VERME VE BİRLİKTE YÜRÜMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

www.degerlibilgi.com/İzzet CAF

07.09.2019