KANAL İSTANBUL’A DAİR

tarafından
256
KANAL İSTANBUL’A DAİR

KANAL İSTANBUL’A DAİR

Kanal İstanbul’a birde şöyle bakarken kısa bir özet yapmakta fayda var.
Ak parti yönetimi ve Cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan başkanlığında 2002 yılında yönetime gelen anlayış,ilk dönemde gereği gibi halkın beklediği ve vaadettikleri sözlerini yerine getirmek için canla başla çalıştılar.
2007 yılından 2011 yılı arasında ciddi kadrolaşma ve her kesimle iş tutmalar adeta patladı.Tabi bunda gecmiş inanclı kesime yönelik baskıcı yönetim anlaşının etkisi büyüktü.Bu bir anlamda rövanşist ve intikamcı bir yapının gün yüzüne çıkmaya başlamasıydı.Elbette bunlar yapılırken yol arkadaşları içinde durumdan rahatsız ve gereği gibi menfaat elde edemediğini düşünen kimi ortaklar ile arkada kavgalar başlamış ve 2011 sonrası bu kavga güç savaşına dönüşecek ve 2016 yılına gelindiğinde ise Cumhuriyet tarihinin en karanlık anını ülkeye yaşatacak bir kabusla millet karşı karşıya gelecek ve bir çok kişi kime ne için destek verdiğini dahi anlamadan kendisini bir şekilde taraf olmuş bulacaktı.
Derken bu dış mihraklı alçak ihanet mevcut yönetim tarafından bertaraf edilip yola Mhp cephesi ortaklığı ile daha bir güçlü olarak devam diyecek ve bugünlere kadar GÜÇ ZEHİRLENMESİ yaşayarak gelecekti.
Taki İstanbul-Ankara-Adana-Antalya gibi büyük illeri 2019 yerel seçiminde kaybedince bir sendelemeyle kendine gelecekti.Millet düzelme beklerken ki büyük şehirlerin kaybedilmesi ders olsun niteliğinde olmuşken,Yönetim bildiğini okuma tarzını daha da üst düzeye cekerek yoluna devam edecekti.
2019’un sonu olan bügünlerde İstanbul’da kanal inatlaşması maalesef ki ülkenin tüm sorunları görmezden gelinerek giderek artan dozda tartışılmaya devam ediliyor..

Peki nereden çıktı bu kanal..?
İki yönü var

1.Eğer sosyoekonomik ve stratejik denge ve hesaplamaları ülke yararına iyi yapılırsa uzun vadede ciddi getirileri muhakkak büyük olur.
Burada şart ülke menfaatidir.
2.Nokta birey ve yönetimin bugüne kadar ki karnesinde ki kendi menfaatinin temel alınması bu çok çok çok tehlikeli sonuçlara sebep olabilir.

Sonuçta.
Ülke için çok çok ciddi bir proje olabilecekken aynı derece tehlikeli yıkıcı bir projeye de dönebilir…yönetim maalesef faydası konusunda güvenilir değil…
Esas sorunsa SİYASETİN BOZUK ANLAYIŞINI HALKIN KABULLENMESİDİR.