FAYDALI İNSAN OLABİLMEK

tarafından
198
FAYDALI İNSAN OLABİLMEK

Bizim yaratılışımızı insan olarak kararlaştıran Yüce Kudrete karşı bizim minnet,teşşekkür ve vazifeli olma duygusu içinde olmamız gerekmez mi? Elbette gerekir işte buda faydalı insan olmakla mümkün.

 

 

 

 

 

 

FAYDALI İNSAN OLABİLMEK

Bizim yaratılışımızı insan olarak kararlaştıran Yüce Kudrete karşı bizim minnet,teşşekkür ve vazifeli olma duygusu içinde olmamız gerekmez mi? Elbette gerekir işte buda faydalı insan olmakla mümkün..

Faydalı insan olabilmek insanlığımızın,Müslümanlığımızın en büyük gereklerinden biridir.Çünkü hem ilahi yaratışımızda içimize yerleştirilen Vicdan,Düşünebilme yeteneği ve Sevgi bunu gerektirir.Hemdeherbirimizin kişisel yaşantısında edindiğimiz tecrübe bunu mecburi kılar.Peki biz neden bunu başaramıyor veya başarmak için neden gereken yolları bulamıyor imkanlar oluşturamıyoruz.?

Çünkü Yaratan gücün Hardiskimize yüklediği programları tanımıyor,bu programların ne işe yaradığını bilmiyor ve dolayısıyla onları gereği gibi kullanamıyoruz.Oysa Yaratan bizi yaratarak yüklediği programı kullanmaya donanımlı olduğumuz demiş oluyor.

Zor olan nedir? Veya bizi engelleyen nedir acaba bizler bunu başaramıyor FAYDALI OLAMIYOR,programı doğru kullanamıyoruz.? Birkaç önek vermeye çalışalım.Mesela Program virüs kapmışsa yani dışarıdan virüs bulaşmışsa bizi engeller.Yada programın Kullanma klavuzunu okumak anlamak,kullanmanın yollarını araştırmak yerine,kendi programımızı yanlış klavuzları örnek alarak kullanmaya kalkarız.bu durumda program ya virüsten yada yanlış kullanımdan dolayı bozulur. Yani akıl mecradan çıkar virüslerin ve yanlış kullanım klavuzlarının etkisiyle bir bakarız ki progrmamımız elimizde paslanmış ve artık kullanım zamanı dolmaya yüztutmuştur.

Çaresi yokmudur? Tabiki var mesela programın Kurucusuna bakalım kimdir? O,nasıl bir program kurmuş bizim hardsikimize? Eğer insan biraz düşünse görecektir ki program viriüslere karşı korumalı ve kullanımı kolay vede insanı Mutluluğa götürecek Faydalarla doludur.Eğer bu yönüne bakarsak o zaman faydalı oluruz.Çünkü önce biz faydalanırız,önce biz faydanın ne olduğunu anlarız böylecede faydalı olmanın Lezzetine varacak ve insanlığa faydalı olmaya çalışırız.

Sonuç Faydalı olmaya çalışınca HUZURLU oluruz…

24,07,2018-23.10