Galatasaray başkanı Ünal Aysal‘ın görevi bırakacağını açıklamasının ardından, başkan adaylarından Alp Yalman‘dan sonra, başkanlığa adaylığını açıklayan bir diğer isim Duygun Yarsuvat oldu. Duygun Yarsuvat hakkında bilgi edinmek istiyorsanız tüm bilgiler burada…

 

Duygun Yarsuvat Kimdir?

 

Duygun Yarsuvat 18 Ağustos 1937 yılında İstanbul’da doğmuştur. Orta öğrenimini 1948-1957 yılları arasında İstanbul Galatasaray Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

 

Duygun Yarsuvat, akademik çalışmalarını 1967 yılında Amerika’da Columbia Üniversitesi‘nde Karşılaştırmalı Hukuk Mastırı ve 1978 yılında İsviçre‘de Cenevre Uluslararası Çalışma Örgütü‘nde sürdürmüştür. Ayrıca 1978 yılında “Çalışma Ceza Hukuku” başlıklı bir tez hazırlayarak, İstanbul Üniversitesi’nden “profesör” ünvanına layık görülmüştür.

 

Profesör Yarsuvat, birçok üniversitede öğretim üyeliği yapmıştır. Bunlar, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Galatasaray Üniversitesi‘dir. Duygun Yarsuvat aynı zamanda Türk Ceza Hukuku Derneği‘nin de başkanıdır.

 

Yeni başkan adayı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi dekanlığı yapmıştır ve 2003 yılında bu üniversitede rektörlüğe aday olduktan sonra 2004-2008 yılları arasında rektörlük görevinde bulunmuştur.

 

Prof. Dr. Duygun Yarsuvat’ın birden çok bilimsel kitabı bulunmaktadır. Bunun yanında, Türkçe, Fransızca ve İngilizce olarak onlarca makalesi vardır.

 

Profesör Yarsuvat 1964-1994 yılları arasında Yarsuvat Hukuk Bürosunda avukatlık yapmıştır. 1994 yılından beri ise Duygun Yarsuvat & Ömür Yarsuvat ünvanlı Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyetine devam etmektedir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER